Strzelectwo zagościło w krakowskim klubie dopiero kilka lat po jego założeniu, gdy w 1928 roku WKS nawiązał współpracę z wojskiem i został przetransformowany na Wojskowy Klub Sportowy, dowódca Krakowskiego Okręgu Wojskowego generał Bernard Mond wzbogacił klub o sekcję strzelecką.
Strzelnica WKS „Wawel” Kraków znajduje się w siedzibie klubu przy ul. Podchorążych 3 w Krakowie, na piętrze pomieszczeń sekcji strzeleckiej. Do dyspozycji zawodników oddano strzelnicę pneumatyczną z dziewięcioma stanowiskami strzeleckimi. Sekcja prowadzi zajęcia dla dorosłych oraz dzieci, którzy uczestniczą w wielu zawodach rangi krajowej, europejskiej, a nawet światowej. Klub prowadzi także treningi dla osób indywidualnych, niezwiązanych z drużyną. Po uiszczeniu opłaty godzinowej można pod okiem instruktora przejść trening strzelecki.
Pierwszy międzynarodowy tytuł w strzelectwie dla WKS „Wawel” Kraków zdobył Zdzisław Dzierżewicz, który w 1955 roku na Mistrzostwach Europy zdobył złoty medal.
Największe sukcesy w historii strzelectwa klubu WKS „Wawel” Kraków święcił Łukasz Czapla, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego strzelectwa z karabinu sportowego. Zdobył aż osiem złotych medali w mistrzostwach świata w strzelectwie, specjalizując się w kategorii trafiania do ruchomej tarczy. Na swoim koncie ma również złote krążki akademickich mistrzostw świata i mistrzostw Europy. W swojej bogatej karierze zdobył aż 26 medali rangi mistrzowskiej. Wielokrotnie ustanawiał rekordy Polski, był również rekordzistą świata w strzelaniu do ruchomej tarczy z 10 metrów, w 2006 roku w Zagrzebiu uzyskał 391 punktów.
Wiesław Gawlikowski nie miał sobie równych w strzelectwie gładkolufowym (strzelaniu do rzutek). Były już zawodnik przywoził srebrny i brązowy medal mistrzostw świata, zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968, gdzie w konkurencji skeet zajął 24 miejsce. Wziął udział także w Igrzyskach w latach 1972, 1976 i 1980, jest autorem wielu rekordów Polski oraz Europy.
W strzelectwie pistoletowym największe sukcesy święciła Mariusza (Ludwig) Durlej, w latach 1989 – 1991 była multimedalistką mistrzostw świata i Europy, przywożąc do Krakowa srebrne medale w konkurencji PPN-40. W mistrzostwach świata seniorów w 1997 i 1994 roku zdobyła drużynowo srebro i brąz.